Tarihçe

Okullarımız her geçen gün gelişen olanakları ve Atatürkçü çağdaş eğitim çizgisi ile çevrenin en gözde okulları konumuna gelmiştir.

Okullarımız Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı'nın Değerli Kurucuları, Sayın Ü.Naci Akdoğan'ın, Sayın Hüseyin Arabul' un, Sayın Lütfi Suyolcu' nun özverili çabaları, Sayın velilerimizin de maddi katkılarıyla 1993 - 1994 öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Söke yolu üzerinde, Sayın Ü.Naci Akdoğan'ın bağışladığı 19 dönümlük arazi üzerinde 1993 yılında temeli atılan, özverili bir çalışma ile yapımı tamamlanan dönemin Milli Eğitim Bakanı Nahit Menteşe tarafından hizmete açılan okullarımız Anaokulu, İlkokul, Ortaokul olarak öğretim sürdürmektedir.

3000 m2lik Ana Binanın yanı sıra, 20 kişilik derslikler, Çok amaçlı sınıflar, Bilgisayar Laboratuvarı, Fen  Laboratuvarı,  Tam Donanımlı Çoklu sunum Salonu,13 bin kitap kapasiteli kütüphane, internet bağlantısı ve günlük gazeteler, Tam Donanımlı Müzik Odası, Resim Atölyesi ve Seramik Atölyesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, 350 kişilik açık büfeli yemekhane, spor salonu, 2 adet açık basketbol ve voleybol sahaları, halı saha, tenis kortu, satranç odası, drama odası da mevcuttur.

ÖZEL Ü.NACİ AKDOĞAN OKULLARI;

Çocuklarımızın doğal bir ortamda, özgüveni gelişmiş, ne istediğini bilen, teknolojiyi, ve yabancı dili iyi kullanabilen, dürüst, sevecen, ATATÜRK ilkelerine bağlı, sosyal insan olarak yetiştirilmesi amacı ile varlığını sürdürmektedir.